Ferie zimowe dla nastolatków – gdzie?

Dwutygodniowa przerwa w szkole to wprost wymarzony czas dla nastolatków. W końcu, po kilkumiesięcznych zmaganiach w szkolnych ławkach przychodzi czas na upragniony odpoczynek. Dobrze jest zadbać, by był on pełen atrakcji i tym samym stał się jednym z tych niezapomnianych. Podpowiemy jak zorganizować tanie ferie zimowe, które pozwolą na przednią i beztroską zabawę.

Szkolne oferty

Wiele szkół proponuje tanie ferie zimowe, które bynajmniej nie są opatrzone nudnymi zajęciami. W szkolnych ofertach znajdują się zarówno wyjazdy na obozy krajowe, jak i zagraniczne. Niejednokrotnie są one połączone z nauką jazdy na nartach czy kursem językowym prowadzonym przez ciekawe osoby. Tematyczne tanie ferie zimowe to jedna z wielu propozycji, która podoba się nastolatkom, którzy chcą wyjechać ze swoimi znajomymi na bezpieczny wypoczynek.

Samodzielna organizacja

Jeśli nie chcemy korzystać z propozycji szkoły, samodzielnie możemy zorganizować tanie ferie zimowe. Naturalnie, będzie to od nas wymagało trochę czasu i zaangażowania. Warto wsłuchać się w pasje naszego dorastającego dziecka i zainspirować się jego pomysłami. Znalezienie miejsca na wypoczynek, który nie zrujnuje naszego portfela nie będzie trudno. Górskie kwatery i pensjonaty proponują różnorodne i przystępne ceny. Jeśli chcemy, by nasz nastolatek spędził ferie na stoku, możemy wypożyczyć sprzęt, zamiast go kupować.

Miłośnikom mocniejszych wrażeń spodobają się zimowe ścianki wspinaczkowe, parki rozrywki ekstremalnej czy mroźne bitwy. Pytając wśród znajomych można zebrać grupkę przyjaciół naszego nastolatka i wspólnie wybrać się na niezapomniane ferie. Pomysłem, który może okazać się strzałem w przysłowiową dziesiątkę mogą być wspólne ferie ułożone według scenariusza młodych osób.

Biura podróży

Tanie ferie zimowe proponują także biura podróży. Naturalnie, w tym przypadku należy przeglądać oferty last minute, które pozwalają na kilkuprocentową oszczędność. Należy jednak pamiętać, że wyczekując ostatniego momentu na wykupienie upatrzonego obozu trzeba wykazać się odpowiednim wyczuciem czasu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s